Společnost už v místě působí. „Firma Remer má s městem uzavřenu nájemní smlouvu až do roku 2017. Do objektu chce ale výrazným způsobem investovat. Požádala proto o jeho odkoupení,“ vysvětlila starostka Věra Palkovská.

Poznamenala, že oslovený znalec cenu majetku odhadl na zhruba 2,33 milionu korun. „Je to o nějakých půl milionu víc, než je znalecký posudek,“ dodala k částce ve schválené kupní smlouvě. Třinecká firma obchoduje s vytápěcími systémy.

Podobné odprodeje se momentálně Třinci hodí. I hutnické město totiž čelí propadu daňových příjmů, který souvisí s hospodářskou krizí. Na konci září částka přesáhla 32,5 milionu korun, podle vedoucí ekonomického odboru Michaely Mitrengové navíc není vyloučeno, že se do konce roku ještě zvýší.

Radnice totiž stále pracuje pouze s odhady finančního úřadu. „Samozřejmě to může vyskočit, je to těžko předvídatelné. Tento rok se ty daně strašně těžko určují,“ upozornila.

Mitrengová: Majetek se rozprodávat nebude

Dodala, že pokud to bude nutné, část ztráty město pokryje právě prodejem nemovitostí na Družstevní ulici. „I tahle varianta přichází v úvahu. Ale zatím nevím, jak jsou tam nastaveny ty termíny,“ řekla Mitrengová. Podle ní však město nemá v plánu v souvislosti s krizí zbytečně rozprodávat majetek.

Třinec nyní na základě dřívější dohody prodal i pozemky v katastru Konské. Jedná o parcely nedaleko průmyslové zóny, na nichž byla nedávno postavena známá mimoúrovňová křižovatka. - více ZDE

„To je pozitivní informace. Vyřešení vlastnických vztahů nás stálo čtyři až čtyři a půl milionu korun, asi dva miliony nyní získáme zpátky,“ vypočítala starostka Věra Palkovská.

Parcely město prodalo Moravskoslezskému kraji, který v tomto případě zastupuje krajská správa silnic.

Přečtěte si také: Městský rozpočet zeštíhlí o desítky milionů korun