Škola totiž byla vyhodnocena jako jedna z nejaktivnějších v Olympijském víceboji, který je součástí kampaně Českého olympijského výboru s názvem Česko sportuje.

Spolu s Vavřincem Hradilkem, stříbrným medailistou z Her v Londýně, přišla mezi děti také Adolfina Tkačíková-Tačová, která získala dvě stříbrné medaile ve sportovní gymnastice na olympiádách v Římě a Tokiu.

Žáky, kteří v tělocvičně vytvořili vynikající atmosféru, pobavil zhruba hodinový program. Na setkání s olympioniky se těšil třeba 15letý František Urbanczyk. „Nejvíc mě baví fotbal, ale chodím i běhat. Cvičím každý den," poznamenal a pochlubil se tím, že při nedávném oblastním kole Poháru rozhlasu vrhnul koulí za dvanáct metrů. Jeho čtrnáctiletý kamarád Adrian Larysch prohlásil, že i jeho sport baví. „Ale žádný oblíbený nemám," poznamenal.

Na Olympijskou hlídku se těšila rovněž ředitelka školy Dagmar Bičová. „Už měsíc tím žijeme celá škola," smála se. A jmenovitě pochválila učitele tělocviku Martina Rašku, díky němuž škola v Olympijském víceboji uspěla. „Je to o lidech. Pan učitel se hodně věnuje sportu a spolu s dalšími učiteli se přihlásili do téhle akce. Snažíme se, aby se do toho zapojili všichni. I když jsme malá škola, sportujeme a snažíme se účastnit různých soutěží," konstatovala Dagmar Bičová. Olympijská hlídka si s dětmi povídala o tom, proč je dobré sportovat, a došlo i na dvě disciplíny, při kterých se žáci mohli poměřit s Vavřincem Hradilkem. Šlo o člunkový běh a skok z místa. Jen pro zajímavost v něm předvedl olympionik 233 centimetrů. V tělocvičně proběhla i „tisková konference", na které se mohly děti na cokoli zeptat.