Odbor životního prostředí a zemědělství ho sem vůbec poprvé umístil už v roce 2006. Tato důmyslná překážka chrání především ropuchy obecné, aby se při pravidelné migraci k přehradě nedostaly na vozovku, kde by úplně zbytečně končily pod koly těžkých vozidel. Navíc po této silnici jezdí z Palkovic už několik měsíců autobusové linky MHD. Právě kvůli automobilovému provozu v této lokalitě byly populace chráněných obojživelníků každoročně doslova decimovány.

Deník oslovil několik lidí s dotazem, co na tento typ ochrany ropuch říkají. „Jsem samozřejmě ráda, že město na něco takového přispívá, protože mám ke zvířatům vztah. Doufám, že se takto budou žáby chránit každý rok," zamyslela se osmadvacetiletá Marie B. z Frýdku-Místku.

Obdobný názor zastává také její vrstevník Martin Konečný z Frýdku-Místku. „Jestli se tímto způsobem podaří ochránit ropuchy obecné před vozidly, kterých jezdí opravdu hodně, je to jenom dobře. Zvířata mám i doma, takže by mi bylo líto, kdyby je nám někdo přejel. Ve městě by ještě mohlo přibýt zeleně, která by mohla přilákat i více zvířat. Navíc jsem v poslední době v médiích zaznamenal, že se uvažuje o obnově faunaparku ve Frýdku-Místku. Určitě by to ocenily i rodiny s dětmi, které by nemusely jezdit do dalekých zoologických zahrad," uzavřel Martin Konečný.