Zahájení letní koupací sezony se na Frýdecko-Místecku kvapem blíží. Provozovatelé doufají, že jim konečně začne přát počasí a lidé se dočkají prvního osvěžení ve venkovních areálech. „Otevřít koupaliště už jsme plánovali 20. května, ale počasí nám nepřeje,“ řekla Helena Novotná z koupaliště Stars v Třinci.

Letní koupaliště Stars v Třinci nabídne veřejnosti dva nerezové bazény, jeden dětský a jeden velký plavecký. Pro malé návštěvníky bude připraveno brouzdaliště se skluzavkou, delfínkem, který chrlí vodu, a vodotrysk. Do dětského bazénu ústí také 60 metrů dlouhý tobogan.

Sportovní vyžití areálu Pod Javorovým je také rozmanité. Pro veřejnost jsou k dispozici dvě hřiště na nohejbal a dvě pro beachvolejbal, badminton, stolní tenis, pétanque a dva tenisové kurty. „Celodenní vstupné pro dospělé bude v letošní sezoně 80 korun, děti a důchodci zaplatí 60 korun, vstupné pro děti bude vyšší než loni, ale nakoupili jsme nové nafukovací atrakce a chystáme na úvod prázdnin velkou akci pro rodiny s dětmi,“ uvedla Helena Novotná.

Koupaliště Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí má v plánu otevřít brány svým návštěvníkům už 1. června. Koupaliště jim nabízí vyhřívaný venkovní bazén. Pro děti je připraveno brouzdaliště. Lidé mohou využít tobogan o délce 60 metrů a sportovní hřiště na volejbal či nohejbal.

Celodenní vstupné bude letos vyšší, dospělý zaplatí 70 korun, děti a důchodci 40 korun. V areálu koupaliště přibude letos nová dvouproudá skluzavka, která bude nainstalována pravděpodobně v polovině června. Letní koupaliště Olešná bude zahajovat letní sezonu také 1. června. V nabídce areálu nechybí aquaaerobic, nohejbalové a beach-volejbalové hřiště, návštěvníci si mohou uschovat kola.

V areálu jsou k dispozici lehátka zdarma a čtyři občerstvovací stánky s bohatým sortimentem rychlého občerstvení a nealkoholických nápojů. Bar Little Island nabídne ledově vychlazené drinky a ledovou kávu. Celodenní vstupné pro dospělé bude v letošní sezoně stát 135 korun, děti a senioři zaplatí 105 korun. Cena vstupného zůstává stejná jako vloni.

Koupaliště Sluníčko na Ostravici bude v provozu jako každoročně v červenci a srpnu. V měsíci červnu se jeho otevření zatím nepředpokládá. Otevírací doba se bude řídit podle počasí a návštěvníci o otevření budou informováni na webových stránkách koupaliště.