Ač je škola určena spíše děvčatům, mezi přítomnými deváťáky se objevili také hoši. „Slyšel jsem, že tady mají obor informatika, což mě zajímá a baví, proto jsem zde dorazil,“ prozradil Matěj Krpec s tím, že ještě není pevně rozhodnut, kterou školu si pro příští školní rok zvolí.

Markéta Karaszová z Třince zde rovněž hledala spíše inspiraci. „Oděvnictví je mi blízké, ale ještě nejsem rozhodnutá. Projdu si to tady a pak se poradím s rodiči. Nikdy bych neřekla, že výběr školy bude pro mě tak složitý,“ prozradila.

Na akci ve škole pochopitelně nechyběly ani současné studentky. „Mě vždycky bavila matematika a tady ji mám dostatek. Když jsem se rozhodovala, na kterou školu půjdu, tak mi také poradila učitelka na základní škole, která říkala, že by mi tady mohlo sedět,“ řekla devatenáctiletá Kateřina Vašková z Frýdku-Místku, která zde studuje obchodně podnikatelskou činnost.

„Dnešní akce na naší škole je určena žákům devátých tříd, ale pochopitelně i pro rodiče a učitelé těchto žáků,“ řekla zástupkyně ředitele školy Petra Schwarzová s tím, že mimo představení studijních oborů přítomní viděli i módní přehlídku a škola se představila i úspěchy, kterých dosáhla. „Představujeme zde ekonomické obory, oděvní, ale máme i učební obor, kde se žáci naučí vařit, šít, pečovatelství a podobně,“ dodala zástupkyně ředitel.

Školu vesměs navštěvují dívky, ale je zde i padesát chlapců. Celkem na školu chodí 550 žáků. Škola podobnou akci chystá ještě na leden příštího roku.