Ti nejmenší z prvního stupně se účastnili úspěšně recitačních soutěží, z krajského kola soutěže Malovaná písnička si odnesli bronzovou medaili. Sportovci ze čtvrtých a pátých tříd vybojovali stříbro v soutěži o pohár FK VP Frýdek-Místek.

„I ve šplhu se našim páťákům dařilo. Chlapci v okresním kole dosáhli na zlatou medaili a děvčata zůstala za nimi jen o stupínek pozadu,“ uvedla zástupkyně ředitele pro I. stupeň Táňa Janošcová a pokračovala: „Dařilo se nám i v okresním kole v minikopané a v Mc Donald’s Cupu.“ Všestranné sportovní předpoklady prokázali i žáci druhého stupně.

„Zvítězili jsme v krajském přeboru v minikopané, ve šplhu si v krajském kole družstvo dívek sáhlo na příčku nejvyšší, chlapecké družstvo skončilo na pátém místě,“ doplnil informace zástupce ředitele pro II. stupeň Libor Kuča a dodal: „Letošní rok však patřil především gymnastkám. Na Mistrovství České republiky v Teamgymech obsadily starší žákyně druhé místo, ve sportovní gymnastice a pohybových skladbách děvčata obhájila mistrovský titul.“ I volejbalistky si podle slov Libora Kuči vedly skvěle: „Mladší žákyně se staly mistryněmi ČR ve volejbale sportovních tříd, vyhrály Mistrovství Moravy i Pohár mladších žákyň Moravskoslezského kraje.“

Kromě sportovních úspěchů se žákům druhého stupně dařilo i ve vědomostních soutěžích. „Radka Michaláková zvítězila v mezinárodní soutěži v anglickém jazyce Passion for english, v olympiádě v anglickém jazyce získala v krajském kole 3. místo a na devátou příčku dosáhla v krajském kole olympiády v českém jazyce,“ řekl Libor Kuča a uzavřel: „Letos se zlepšilo i celkové umístění našich žáků v matematických, přírodovědných a zeměpisných soutěžích .“

Základní škola Jiřího z Poděbrad si za patnáct let svého působení na poli výuky vybudovala dobrou pověst a pozici sportovního centra s kvalitní přípravou žáků, a to jak v oblasti kmenových sportů na celorepublikové úrovni – gymnastiky, volejbalu a házené, tak i v přípravě žáků na další studium na středních školách.

RENATA SPUSTOVÁ