V sobotu nad ránem ratrak protáhl běžecký okruh a trasu směrem na tunel, v neděli ráno se pak z první jízdy mohli těšit i milovníci sjezdového lyžování.

Provozovatelé oblíbeného Ski areálu Mosty u Jablunkova v neděli uvedli do provozu menší, 270 metrů dlouhý vlek, a pokud se počasí nezmění, pak se během nejbližších dnů rozjedou i velké vleky. „Využíváme minusové teploty, kdy mráz klesá až na deset stupňů pod nulou a intenzivně zasněžujeme. Letos máme o dvě sněžná děla více, a tak vše půjde rychleji. Pokud se minusové počasí udrží, pak u nás může být o nejbližším víkendu lyžařský ráj,“ řekl ředitel Ski areálu Mosty u Jablunkova Alois Martynek.

Od minulého týdne, kdy začalo sněžit, vlekaři nestačili brát telefony od nedočkavých lyžařů, jestli se už dá lyžovat. Letos byl přechod od letních atrakcí k lyžování nezvykle rychlý. „Prakticky jsme souběžně schovávali trampolíny a dětské městečko a vytahovali ratraky a sněžná děla. Lyžovačka v polovině listopadu není v Beskydech tak obvyklá,“ dodává Martynek. Na malé sjezdovce je teď vrstva 40 cm upraveného technického sněhu.

Návštěvníci Mostů byli v neděli ráno nadšeni sněhovými podmínkami. „Přijel jsem sem, protože je to areál s nejlepším vlakovým spojením a prakticky kousek od nádraží mohu zapnout běžky,“ prozradil Jaromír Tříska z Havířova, který se na lyžařskou neděli vypravil s rodinou. „Využíváme výhody rodinného víkendového jízdného, takže nás to vyjde levněji než autem,“ dodává lyžař.

Pracovníci společnosti Ski Beskydy, která lyžařský areál provozuje, věří, že letošní zima bude dlouhá a bílá a pomůže jim pokrýt ztráty z minulého roku. „Loňská zima byla z našeho pohledu opravdu mizerná, ta letošní bude mnohem lepší. Staří horalé tvrdí, že v Beskydech se střídají vždy zima mrazivá a sněžná se zimou suchou a teplejší,“ řekla Táňa Lasotová ze Ski Beskydy.