„Jednu z nejoblíbenějších prázdninových aktivit je příměstský tábor,“ připomněl Patrik Siegelstein, zástupce ředitele SVČ Klíč. Dodal, že tábor s názvem Doba ledová 4 bude probíhat denně od 8 do 16 hodin po celé prázdniny. Hlásit se lze i na jednotlivé dny, na děti čekají hry, soutěže, výtvarné aktivity, výlety a podobně.

„Pro rodiče, kteří potřebují jít ráno dříve do práce, je zajištěno hlídání již od půl sedmé,“ uvedl ve středu Patrik Siegelstein. Dodal, že pro ty, kteří jsou o prázdninách raději mimo domov, je připraven tradiční pobytový tábor na Višňovce, který má název Robinsonův ostrov.

Děti, které zůstávají doma, si mohou prázdninové dny zpestřit dopoledními akcemi v budovách SVČ Klíč. Příspěvková organizace připravila dvě výtvarné dílny, konkrétně „Jarní motivy – Smalt“ a „Vyrábíme loutku“, ve kterých si podle Siegelsteina vyzkoušejí různé výtvarné techniky a něco hezkého si vyrobí. Dílny proběhnou už 7. a 8. února. Zástupce ředitele SVČ Klíč poznamenal, že zájemci o stolní tenis si mohou přijít zahrát 10. února, o den později si lze vyzkoušet cvičnou lezeckou stěnu, a to na akci „Lezu, lezeš, lezeme“.

Dětem na Frýdecko-Místecku se letos jarní prázdniny prodlouží, neboť v pátek 4. února jsou prázdniny pololetní. Nudit se nemusejí ani školáci v Třinci, například Dům dětí a mládeže pro ně od 7. února chystá zimní tábor „Indiana Jones“ v nýdeckém středisku Hluchová.

Na prázdniny spoléhají provozovatelé lyžařských areálů. „Máme co dohánět, únor je velice důležitý. Doufáme, že tržby budou trošku jiné. Pořád zasněžujeme, máme čerstvě nafoukaný snowpark, kde jsou zrenovované všechny překážky, funguje dětská školka i snowtubing,“ řekl ve středu Jiří Heczko z areálu Kempaland v Bukovci, kde leží 55 centimetrů sně­hu.

Podle Heczka půjde příští týden o běžný provoz, areál bude fungovat denně od 8.30 do 16 hodin a v sedmnáct hodin začne čtyřhodinové večerní lyžování.

Petr Mikeska z areálu Opálená Pstruží to vidí podobně. „Myslím si, že díky tomu, že Frýdek má prázdniny mezi prvními a včas, by to letos mohlo vyjít. Těšíme se. Podmínky jsou skutečně vynikající, sněhu je dost. Na sjezdovce je kolem osmdesáti centimetrů souvislé vrstvy, někde je to nad metr, někde míň. Nebojíme se ani teplejšího počasí,“ pravil Mikeska.

Provoz i příští týden zahájí vždy v devět hodin, brzo ráno to podle něj nemá smysl. Nemění se ani čas večerního lyžování, to je denně od 18 do 21 hodin. Pro školáky, kteří předloží vysvědčení s vyznamenáním, chystá Mikeska víkendovou akci. „Celodenní lyžování za padesát korun. Snaha a píle se musí oceňovat,“ prohlásil.