Na prvním z nich, v Koloredovském parku, vysázeli přes čtyři a půl tisíce kusů drobných cibulovin. Na jaře tam rozkvetou okrasné česneky s květy barvy purpurové, modré modřence, bílé a žluté krokusy a botanické tulipány bíle a žlutě kvetoucí.

Na druhém záhonu, který je u základní a mateřské školy v Chlebovicích, bude kvést směs postupně nakvétajících trvalek v kombinaci s cibulovinami okrasné česneky, krokusy, botanické tulipány, modřence, narcisy a irisky. V tomto období vysazují cibuloviny i dvouletky na záhonech o rozloze necelých 400 metrů čtverečních.

Dominovat budou především barevné mixy tulipánů, sedmikrásky, pomněnky a macešky. Například před kavárnou Radhošť pokvete směs tulipánů obklopená bílými maceškami s růžovými pomněnkami.

Naproti magistrátu ve Frýdku je záhon osazen mixem tulipánů, doplněn bude maceškami, kontury záhonu ve tvaru nepravidelného čtyřlístku budou tvořeny růžovými a červenými sedmikráskami. Směsí cibulovin doplněnou modrými pomněnkami a žlutými maceškami rozkvete také například kruhový objezd v Nádražní ulici.