K vidění i ke koupi tu byly například okrasné dřeviny, nejrůznější květiny, traviny, vodní a bahenní rostliny, skalničky, bonsaje, kaktusy a sukulenty, okrasné rybky do jezírek, zahradní keramika, technika, nábytek i ozdoby. Zahrady Sakura, které spolu s frýdlantskými zahrádkáři výstavu uspořádaly, také pro návštěvníky připravily překvapení v podobě ukázky japonské zahrady s jezírkem z dílny zahradní inženýrky Aleny Kasíkové, která už u Domu zahrádkářů zůstane.

„Japonské zahrady jsou inspirovány přírodou. Navozují pocit klidu a odpočinku. Neměl by v nich chybět kámen, voda i stromy. Jejich výhodou je, že nepotřebují velký prostor, krásnou japonskou zahradu je možné vytvořit i na velmi malé ploše,“ vysvětlil organizátor výstavy Jiří Izvorský z firmy Zahrady Sakura.

Několik stovek návštěvníků výstavy neodradilo ani deštivé počasí. „Přišla jsem si pro inspiraci a také si koupila nějaký vřes. Jezírko v ukázkové japonské zahradě se mi opravdu velmi líbilo,“ zhodnotila výstavu Věra Janošcová z Frýdlantu nad Ostravicí. Příští podobnou akci pořadatelé plánují už na září.