Vše odhalili všímaví místní policisté. Ti si povšimli vozdla autoškoly, které řídil jim dobře známý muž. "Muže již dříve řešili za jízdu pod vlivem alkoholu. Proto se rozhodli vozidlo autoškoly zastavit a řidiče zkontrolovat," uvedla k případu mluvčí policie Kateřina Kubzová. 

Vizualizace: CirkArena má být nové centrum cirkulární ekonomiky.
Z Werk Areny CirkArena? Starý stánek třineckých Ocelářů čeká nová éra

Vendryní u Třince na Frýdecko-Místecku se projížděl vůz autoškoly, který řídil opilý muž. Květen 2022.Vendryní u Třince na Frýdecko-Místecku se projížděl vůz autoškoly, který řídil opilý muž. Květen 2022.Zdroj: se svolením PČRKdyž pak policisté začali s devětačtyřicetiletým řidičem komunikat, pojali policisté podezření, že je opět pod vlivem alkoholu. "To následně potvrdila dechová zkouška, která vykázala 1,80 promile alkoholu v dechu," pokračuje mluvčí policie s tím, že vozidlo si tak na místě převzala překvapená instruktorka autoškoly. Ta policistům zároveň sdělila, že netušila, v jakém stavu je její žák.

"Řidič, kterému na konci loňského roku skončil trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, chtěl nyní absolvovat přezkoušení v autoškole za účelem vrácení řidičského oprávnění. Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," dodala mluvčí policie.