Farmářské trhy se v ocelářském městě u polských hranic konají běžně jednou za čtrnáct dní, a to do konce listopadu. V důsledku de facto zákazu klasických adventních trhů však budou pokračovat i v posledním měsíci roku. Třinec se tak přidává k některým jiným městům, která po oznámení zákazu konání adventních trhů pro širokou veřejnost přistoupila ke konání zimních farmářských trhů.

V těchto místech pod opěrnou zdí na sídlišti Sosna bude stát parkovací dům, stav na přelomu listopadu a prosince 2021, Třinec
Nové plány? Parkovací dům v Třinci odložily brutální ceny ve stavebnictví

Zatímco v případě některých měst se však jednalo o prosté přejmenování, v Třinci pokračují ve skutečné tradici, kterou tímto prodloužili.Kulturní dům Trisia, který tyto akce pořádal, se totiž na základě rostoucí poptávky ze strany jejich návštěvníků rozhodl uspořádat je mimořádně i v pátek 3. a 10. prosince 2021, vždy od 9 do 17 hodin. Kromě běžného sortimentru regionálních potravin a výrobků nabídnou i rozšířený sortiment s vánoční tematikou.

„Prodejci regionálních potravin, ale i výrobci vánočních dekorací budou mít možnost alespoň takto nabídnout své zboží, které měli připravené na Mikulášský jarmark či Třinecké adventní podvečery. Ty jsme museli s ohledem na aktuálně platná nařízení vlády, související s rozšiřující se pandemií covid-19 a rostoucím počtem lidí s těžkým průběhem nemoci, bohužel zrušit,“ uvedla primátorka města Věra Palkovská, podle níž na farmářských trzích nebude k dostání žádný punč ani svařák.

Třinec už nemá svůj fotbalový B tým.
Třinec už nemá fotbalový B tým. „Přestěhoval" se do Českého Těšína

Jejich cílem je totiž primárně pomoci prodejcům udat připravené vánoční zboží, nikoliv obcházet vládní narízení. Třinecké farmářské trhy s rozšířeným sortimentem s vánoční tématikou se budou konat před Kulturním domem Trisia.Vánoční strom se pak v Třinci rozsvítí tuto neděli v podvečerních hodinách, avšak stejně jako téměř všude jinde bez doprovodného programu. Výzdoba v ulicích se bude postupně rozsvěcet už od pátečního odpoledne.