Nicméně karanténa byla u několika z nich nařízena. V karanténě je také pět zaměstnanců magistrátu, kteří v minulých dnech byli na lyžařské dovolené v zahraničí. 8. Základní škola ve Frýdku-Místku, která má v karanténě 12 zaměstnanců, z provozních důvodů zkrátila výuku, ale zůstává v provozu.

Ilustrační foto.
Koronavirus: Ve Frýdku-Místku je v karanténě přes 50 lidí

Učitelé a žáci, kteří byli o jarních prázdninách v zahraničí, zejména v Itálii a Rakousku, nebyli na lyžařském výcviku. Jednalo se o soukromé aktivity zaměstnanců školy a rodičů dětí, které školu navštěvují. Ne všichni byli v rizikových oblastech.

Online reportáž

„Učitelé, kteří se vrátili z Itálie, podle vedení školy údajně kontaktovali KHS s tím, že jim bylo sděleno, že mohou v pondělí nastoupit do práce, proto tak učinili. Město si v pondělí v návaznosti na schůzku s ředitelem nemocnice, který přišel s tím, abychom situaci nepodceňovali, nechalo ze škol zaslat informace o počtu osob, které se pohybovaly v době jarních prázdnin v zahraničí,“ uvedla Jana Matějíková, mluvčí magistrátu.

V úterý zaměstnanci školy, a to v souvislosti se stále se vyvíjející situací kolem koronaviru, volali na linku 112 uvedenou na stránkách KHS a některým z nich byla nařízena karanténa. V karanténě je celkem 12 učitelů. Nikdo z nich aktuálně neprojevuje známky nemoci.

Ilustrační foto.
Ostrava pošle ochranné pomůcky do Číny. Zákaz návštěv vyhlásila další nemocnice

Z důvodu zabezpečení provozu školy s menším počtem kantorů byla změněna organizace výuky. Ve škole je zkrácená výuka, došlo ke spojení tříd a omezení sportovních aktivit a soutěží.

„Situace kolem koronaviru se stále vyvíjí, informace se aktualizují, přijímají se nová opatření. Největší tlak je nyní na hygieniky, kteří pracují s novými informacemi a podle nich postupují, takže informace se v čase prostě mění. Je důležité, aby veřejnost sledovala informace, a to zejména na webech ministerstev, hygieny, nemocnic nebo státního zdravotního ústavu, to jsou weby oficiální a informace na nich jsou aktualizovány,“ řekl primátor Michal Pobucký

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník