„Jsme malotřídní škola od prvního do pátého ročníku. Odešlo nám deset dětí z pátého ročníku, většinou do Jablunkova, někteří do Písku,“ řekla redakci ředitelka ZŠ a MŠ Písečná Marie Ligocká s tím, že počty dětí se v posledních letech příliš nemění. „Dokonce jsme měli šedesát žáků, ale to už je pět let zpátky. Do budoucna to zase bude stoupat, hodně se tu staví a mateřská škola je plná, má 37 dětí,“ upozornila Ligocká.

„Škola je zajímavá tím, že je tam kotelna na biomasu,“ připomněl starosta David Ćmiel. Dva kotle na dřevní pelety obec pořídila v roce 2005 s přispěním Státního fondu životního prostředí. Dotace pokryla polovinu nákladů, které činily 890 tisíc korun. „S dotací je návratnost investice spočítána na pět let, bez ní by to bylo jedenáct let,“ uvedl Ćmiel.

Písečná je samostatná od roku 2001, podle starosty se od té doby podstatná část investic týkala právě školy. „V posledních pěti letech se pravidelně opravovala, investovalo se například do oken a střechy, letos jsme nějaké peníze vyčlenili na obnovu vnitřního vybavení,“ řekl starosta. (lew)