„Zámecké náměstí ve Frýdku získalo v těchto dnech na zkoušku novou květinovou výzdobu. Jedná se o čtyři nádoby s letničkami zavěšenými na stožáry veřejného osvětlení,“ informovala mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Do květinové výzdoby a její údržby Město Frýdek-Místek každoročně investuje stovky tisíc korun. Rozkvetlé letničky se přitom snažíme dostat i do míst, kde nejsou volné plochy pro založení běžných květinových záhonů, mimo jiné třeba i na náměstí,“ vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu Jaroslav Zezula.

Doplnil, že například místecké náměstí už několik let zdobí samozavlažovací pyramidy s letničkami, které ve vydlážděném centru města navozují příjemnou letní atmosféru. „Frýdecké náměstí je však jinak koncipováno a pyramidy s letničkami zde nemohou být umístěny. Proto jsme zvolili květinovou výzdobu v závěsných nádobách. Na náš návrh je vyrobili zaměstnanci technických služeb, kteří také vyřešili možnost uchycení nádob na stožáry veřejného osvětlení,“ prozradil Jaroslav Zezula. Právě v těchto dnech tyto nové nádoby na květiny zaměstnanci frýdecko-místeckých technických služeb osadili petúniemi, sporýšem a dvouzubci a zavěsili na frýdeckém náměstí.

„Závěsné nádoby s letničkami budou v péči technických služeb, které také zajistí pravidelnou zálivku květin. Po skončení letní sezóny budou zkušenosti s tímto novým systémem vyhodnoceny a pokud se osvědčí, bude se odbor životního prostředí a zemědělství snažit o rozšíření této květinové výzdoby i na další místa ve městě,“ pověděl Jaroslav Zezula.