Každý zaměstnanec pivovaru obdrží 6 multipacků. Oproti předchozím rokům jde o novinku, navíc nad rámec kolektivní smlouvy. Zaměstnanecké pivo je jeden z nejoblíbenějších benefitů a současná kolektivní smlouva v Plzeňském Prazdroji zvýšila oproti předchozímu období poukázku na jeho nákup o 300 korun. Celkově tak dostali zaměstnanci letos pivo v hodnotě 2 500 korun.

K letošním vánocům ale společnost odmění zaměstnance dalším pivem nad rámec kolektivní smlouvy. „Speciální pivní dárek je výrazem díků zaměstnancům za odvedenou práci pro nejvýznamnější pivovarskou společnost v České republice. Tuto novinku podpořilo vedení firmy i odborové organizace,“ řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Zaměstnanci pivovaru se zároveň mohou těšit na klidné vánoční svátky, protože se bude pouze pečovat o slad. „Vánoční svátky budou pro zaměstnance pivovaru obdobím klidu a odpočinku. Vaření piva během nejoblíbenějších svátků v roce přerušíme. Základní obsluha zajistí nejnutnější činnosti, jako je například energetický provoz. Jeho činnost je nezbytná, aby se vaření piva mohlo po svátcích bez problémů rozběhnout,“ vysvětlil Kaňák s tím, že žádná změna se o Vánocích nedotkne sladovny, která jede celoročně na plný výkon. Její chod zajistí tříčlenné směny. Drtivá většina zaměstnanců pivovaru tak bude mít o svátcích volno.