V rámci této akce propůjčil zájemce z řad svých pracovníků regionálním neziskovým organizacím, kde zájemci pomáhali s natíráním, terénními úpravami, malováním, úklidem a svařováním. Přestože zaměstnanci pomáhali v pracovní době, o svůj běžný plat nepřišli. Jejich zaměstnavatelé uhradili veškeré náklady na čas těchto pracovníků. Celkem 32 zaměstnanců z řad dělnických i manažerských profesí se zapojilo do Dobrovolnického dne skupiny Třinecké železárny Moravia Steel a pomohli celkem čtyřem regionálním neziskovým a příspěvkovým organizacím. Jednalo se o Občanské sdružení Trianon s chráněnou dílnou v Českém Těšíně, Speciální školu v Třinci, Chráněnou dílnu Naše dílna v Třinci-Osůvkách a dětský stacionář Centra sociální pomoci v Třinci.

Dobrovolnický den proběhl v Třineckých železárnách také letos. Osmadvacet zaměstnanců v pátek odpracovalo svou směnu ve čtyřech neziskových organizacích. Firemní Dobrovolnický den se stejně jako loni zaměřil na podporu veřejně prospěšných činností u organizací, které jsou z větší části odkázány na pomoc jiných.

„Jsem rád, že i v letošním roce se našli lidé, kteří vyměnili svou obvyklou práci, na kterou jsou zvyklí, za konkrétní pomoc, byť v podobě úklidových či údržbářských činností. Třinecké železárny považují firemní dobrovolnictví za součást své společenské odpovědnosti," podotkl generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.

Do práce většinou na údržbě se všech osmadvacet dobrovolníků vrhlo s nadšením. „Obvykle sedím celý den v kanceláři u počítače. Tohle je příjemná změna a navíc pomůžu chráněným dílnám. Umýt tolik oken, to by jim zabralo spoustu času a sil," komentuje s hadrem v ruce a úsměvem Lenka Řídká, sekretářka personálního ředitele. V rámci Dobrovolnického dne spolu s dalšími ženami a jedním mužem dali do „pucu" okna budovy chráněné dílny v třinecké části Osůvky.

Další pracovníci ve svém volnu namísto obvyklé činnosti v Třineckých železárnách natírali ploty, malovali, stěhovali, zahradničili či uklízeli. Budova Střední školy, Základní školy a Mateřské školy v Jablunkovské ulici v Třinci pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami dostala nová okna. Ve všech třídách stačili pedagogové uklidit sami, ale řada místností ještě nebyla po rekonstrukci dokončena. Zaměstnanci hutní firmy se tady vrhli na malování, natírání i stěhování.

Další dvě skupiny zaměstnanců směnu odpracovaly v prostorách chráněné dílny Občanského sdružení Trianon v Českém Těšíně a ve stacionáři pro děti Centrum sociální pomoci v Třinci. Veškeré náklady spojené s prací pro tyto neziskové organizace nesl na svých bedrech zaměstnavatel, tedy skupina Třinecké železárny Moravia Steel.