„Máme něco málo na víkendy," shrnul Antonín Sikora z chaty Gírová s tím, že obsazenost na červenec a srpen zatím nepřekračuje dvacet procent. „Když se v létě dostaneme na čtyřicet až padesát procent, bude dobře," naznačil.

Ani Zbyhněv Kantor, který provozuje chatu Ostrý v Košařiskách, nečeká od léta zázraky. „Určitě nebude stoprocentní obsazenost. Naopak. Prázdniny jsou, co se týká ubytovacích kapacit, nejhorší za celý rok," pravil s tím, že celková návštěvnost chaty je přes léto vyšší, ale příchozí zde na noc nezůstávají. „Je tepleji, lidé spí asi pod širákem, pod stanem. A je to zřejmě i trend, že do Beskyd se na dovolenou moc nejezdí," míní. Horská chata Bílá s kapacitou 83 míst je na tom o něco lépe. „Červenec je plný tak z padesáti procent, srpen asi ze čtyřiceti. Ale to se určitě doobsadí. K osmdesáti procentům se dostaneme," tvrdí provozní vedoucí Radim Šamánek.

Rodinný hotel U studánky v Horní Lomné, který do letoška dlouho fungoval jako penzion, si zatím na nezájem nestěžuje. „Momentální obsazenost na léto je tak 75 až 80 procent," řekla Deníku provozní. „Ale už to není jako před nějakými pěti lety, kdy lidé volali už v únoru a dlouho dopředu jsme měli plno," konstatovala. Podle ní se lidé stále častěji rozhodují podle předpovědi počasí a volí třeba jen pětidenní pobyty.