Ve Frýdku-Místku začala fungovat nová zastávka. Přímo u haly Polárka a obchodního centra Frýda zastavuje linka MHD číslo 4 ve směru na Místek. Je tak první linkou, která na této zastávce zastavuje po více než dvou letech od její výstavby.

Příčina, proč nebyla nová zastávka tak dlouhou dobu využívána, je známa. Vlekl se totiž spor mezi provozovatelem obchodního centra Frýda a vedením města. Vystavěny měly být totiž dvě zastávky, a to jedna směrem na Frýdek, druhá na Místek. Výstavby se ale dočkala pouze druhá jmenovaná.

„Druhá zastávka měla být v místech, kde se nachází sjezd do podzemních garáží. Autobusy by podjely estakádu, u zastávky by se otočily a kolem restaurace McDonald's by pokračovaly dále do Frýdku,“ řekl téměř před dvěma lety Deníku náměstek primátora mající na starost dopravu Karel Deutscher. Proti jeho slovům se ale ohradila Petra Bujnošková, manažerka frýdeckého centra.

„Obchodní centrum Frýda se zavázalo pro město vybudovat zastávku v ulici Na Příkopě. Druhá zastávka měla být součástí propojení ulic Na Poříčí a Na Příkopě, které v budoucnu mělo vybudovat město,“ odvětila manažerka.

Těmto sporům ale, jak se zdá, pomalu zvoní umíráček. Zastávka v těsné blízkosti železniční trati je totiž od 19. prosince v provozu. Zprovoznění bylo dohodnuto na koaličním jednání loni v září. Zastávka ale zatím příliš úspěchů nesklízí.

„Stojí tam pouze linka číslo čtyři, která jede několikrát za den. Asi sedmkrát. Tato zastávka by měla význam, kdyby tam stála nejvíce frekventovaná linka číslo jedna, alespoň dvakrát za hodinu. Jinak jsou to jen řečičky,“ uvedla například na facebooku jedna z obyvatelek města. Linky by dle slov primátora Michala Pobuckého ale měly do budoucna přibýt, a to nejspíš po nadcházející změně jízdních řádů.