„Ve srovnání s minulou sezonou je to sto a jedna," řekl doslova Radek Procházka, ředitel příspěvkové organizace STaRS, která se o třinecké koupaliště stará. „Zatím máme návštěvnost necelých 20 tisíc lidí, což na naše koupaliště není až tak málo. Protože je před námi ještě výhled pěkných dnů, předpokládáme, že by léto mohlo dopadnout dobře," sdělil Radek Procházka s tím, že jen v době od 4. do 6. července přišlo do areálu koupaliště 5 143 lidí.

Koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí si může připsat rekord. „Sezonu zatím hodnotím velice dobře, za červenec nás navštívilo necelých 14 tisíc lidí. Rekordní návštěvnost jsme zaznamenali v pondělí 6. července, přišlo asi 1 500 návštěvníků," řekl vedoucí koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí Pavel Václavínek. Minulou sezonu si na frýdlantské koupaliště přišlo zaplavat jen 10 500 lidí, tedy o 4 500 méně než v letošním červenci. Podle Pavla Václavínka za nárůst může nejen počasí. „Určitě se projevilo snížení vstupného, jsme úplně v nové pozici. Pro dospělé jsme ho zlevnili ze 75 na 40 korun, pro děti a důchodce z 50 na 30 korun," vysvětlil Václavínek.

Také manažerka koupaliště Sluníčko v Ostravici Dagmar Horáková si na návštěvnost nemůže vůbec stěžovat. „Už nyní jsme překonali čísla z loňského roku, protože nám přeje pěkné počasí. Během června a července náš areál navštívilo devět a půl tisíce lidí. Pokud to tak půjde dál, máme velkou šanci, že se na konci srpna dostaneme přes patnáct tisíc," uvažovala manažerka plovárny Dagmar Horáková s tím, že jsou nejvýše položeným koupalištěm v České republice.

Petr Slunský, šéf frýdecko-místecké společnosti Sportplex, která provozuje letní i krytý Aquapark Olešná, je rovněž s dosavadní návštěvností velice spokojen.

„Čísla jsou každopádně výrazně lepší, než tomu bylo v loňském roce, kdy jsme za květen a červen měli 32 500 návštěvníků. Letos jsme ve stejném období přivítali už jednačtyřicet tisíc lidí. Pomáhá nám v tom i program, ve kterém hrají roli koule," uzavřel Petr Slunský.