Živé přenosy?Částečně pozměněn byl v jednacím řádu i bod ohledně živého přenosu jednání zastupitelstva na webu města, který bude možný, pokud to technické zázemí jednací místnosti dovolí. „V současnosti není jednací síň vybavena zařízením, které by prostřednictvím webu města zprostředkovalo veřejnosti kvalitní živý přenos na úrovni hodného zasedání zastupitelstva města," popsala mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Vedení města ale do budoucna s živými audiovizuálními přenosy počítá.

Nový jednací řád už neobsahuje část týkající se volebního řádu zastupitelstva. „Ten již nemá své opodstatnění, byl nadbytečný a přežitý. Při volbách jednotlivých členů se bude postupovat přímo dle samotného jednacího řádu, což v konečném důsledku povede ke zjednodušení volebního procesu," uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Další změnou oproti původnímu jednacímu řádu je, že pokud o svolání zastupitelstva požádá alespoň jedna třetina členů zastupitelstva, musí k žádosti o svolání zasedání přiložit také navržený program jednání. „Analogicky platí stejná pravidla, jako když zastupitelstvo svolává primátor, navíc zasedání zastupitelstva je veřejné a je tedy nutné, aby i veřejnost byla s předstihem informována o tom, proč bylo zasedání svoláno a o čem budou zastupitelé rozhodovat," doplnila mluvčí magistrátu.