V řadách frýdecko–místeckého zastupitelstva nastala změna. Dalibor Hrabec, který zasedal v lavicích ODS, rezignoval. Na jeho místo nastoupil občanský demokrat Jan Janásek, který také na začátku pondělního zastupitelstva slavnostně složil do rukou primátorky města Evy Richtrové (ČSSD) zastupitelský slib. Vzápětí aleRafael Kučík z ODS oznámil, že Jan Janásek nebude členem zastupitelského klubu jejich strany a korunu všemu nasadil samotný Janásek, který prozradil, že, stejně jako odstoupivší Dalibor Hrabec, už přestal být dokonce i členem frýdecko–místeckého místního sdružení občanských demokratů. Navíc se při hlasování v zásadních bodech znatelně rozcházel s názorem většiny spolustraníků.

„Z frýdecko–místeckého místního sdružení jsem kvůli vnitřním stranickým neshodám spolu se skupinou dalších lidí přešel do místního sdružení ODS v Dobré. Členem zastupitelského klubu sice nebudu, ale místo toho budu usilovat o vstup do jiného politického klubu,“ pověděl nově zvolený zastupitel Jan Janásek. Připustil, že v úvahu připadají pouze zastupitelské kluby KDU–ČSL nebo Nezávislých. „Zůstávám stále členem ODS, v tom se nic nezměnilo. Nevidím jako problém, že se při některých hlasováních se s názory většiny zastupitelů za ODS rozcházím. Jako zastupitel jsem při hlasování vázán pouze svým nejlepším vědomím a svědomím,“ konstatoval Jan Janásek. V zastupitelstvu města to není žádný nováček, v minulosti v této funkci strávil už dvanáct let.

Důvody svého odchodu z funkce neprozradil ani Dalibor Hrabec. „Nechci poškozovat ODS,“ sdělil. Připustil pouze, že z frýdecko–místecké místní organizace odešel do doberské ODS kvůli některým jednotlivcům. „Neshody nabyly takových rozměrů, že kdyby se přenášely ještě do zastupitelstva, poškozovaly by ODS, což bych rozhodně nechtěl,“ vysvětlil pouze Hrabec. „Jen nechci být spojován s některými výtečníky,“ dodal. Ujistil, že členem strany ale zůstává. „Do místního sdružení v Dobré nás přešlo více než deset. Jen mě mrzí, že někteří další lidé ze strany raději odešli úplně,“ posteskl si.

Pravý důvod výměny zastupitelů prý nezná ani primátorka města a dokonce ani vedení místní ODS. „Obdržela jsem písemnou rezignaci Dalibora Hrabce, důvod odstoupení ale nesdělil. Chtěla bych mu poděkovat za odvedenou práci. Ačkoliv byl členem opozice, za celých zhruba dvanáct let působení v zastupitelstvu města byl jeden z těch, kdo se k problémům vždy stavěli věcně,“ konstatovala Eva Richtrová. „Dalibor Hrabec odmítal respektovat demokratické názory většiny a sám bez vysvětlení odešel do jiného místního sdružení,“ sdělil Igor Svoják z ODS.