Návrh na odvolání Jiřího Zaorala z Rady města předložil Pirát Jakub Tichý, a to pro jeho možný střet zájmu při výkonu funkce radního. Vycházel přitom ze zprávy předsedy finančního výboru Zdeňka Blechy (ANO).

Radniční ulici u frýdeckého magistrátu.
Zastupitel a bývalý radní Frýdku-Místku spáchal sebevraždu. Skočil z mostu

"Informace obsažené v jeho reportu poukázaly na možný střet zájmu dotčeného radního. Ten působil dlouhodobě jako předseda dozorčí rady městské společnosti Technické služby (dále TS). Tato společnost utrácela stovky tisíc ročně za reklamu u společnosti SPORT - VOLEJBAL FRÝDEK-MÍSTEK, kde je Jiří Zaoral jednatelem. Jako člen Rady měl v působnosti valné hromady přímý vliv na vedení společnosti TS. Z diskuze také vyplynulo, že jako člen valné hromady navrhoval zvýšení platu předsedy společenstva TS. Jiří Zaoral je také stále členem kontrolního výboru zastupitelstva Frýdku-Místku. A v neposlední řadě je i starostou Tělocvičné jednoty Sokol Frýdek-Místek, která získala přes 1,5 milionu korun přímé neinvestiční dotace z rozpočtu města Frýdek-Místek," uvedla následně v tiskové zprávě mluvčí Pirátů Moravskoslezského kraje Jana Ožanová.

Ilustrační foto
ANKETA: Známé tváře Moravy a Slezska prozradily, jaké dárky nakupují na Vánoce

„Zpráva od pana Blechy pro nás byla vyloženě šokující. Jiří Zaoral ovládal úplně každý orgán, který o dotaci rozhodoval, kontroloval a nakonec dotaci přijímal. Nezbývalo nám tedy nic jiného, než podat návrh usnesení na jeho odvolání, které dnes taky po bouřlivé diskuzi prošlo,“ komentoval odvolání radního pirátský zastupitel a předkladatel návrhu Jakub Tichý.  

Na volnou pozici radního byl následně zvolen jiný zastupitel z řad ČSSD, dlouholetý ředitel městské knihovny Tomáš Benedikt Zbranek.