První povolební jednání městského sboru se konalo v pondělí 31. října. Předem byla připravena koaliční dohoda, a to i s vymezením sfér působností pro jednotlivé radní.S výhradou se ozval jen Pavel Machala (Přátelé FM).

„Chceme být konstruktivní opozice, respektujeme vítěze voleb, ale jeden z bodů nám etika a nadhled nedovolí schválit. Týká se předsedy finančního výboru, kde je navržen člověk, jenž neumožnil kontrolu hospodaření fotbalového klubu.“ Jeho doporučení, ať se o obsazení této funkce hlasuje samostatně, však nebylo přijato.

Ilustrační foto.
Nehoda kamionu s motorkářem v Řepištích zablokovala tah na Vratimov

Výraznou většinou naopak frýdecko-místečtí zastupitelé potvrdili do křesla primátora Petra Korče (NMFM) a tři z jeho dosavadních náměstků Radovana Hořínka a Jakuba Míčka (oba ANO) a Jiřího Kajzara (NMFM).

Novýmými náměstky se stali Miroslav Bártek (NMFM) a Leona Sárköziová (ANO). Vládnoucí dvoučlenná koalice má v zastupitelstvu nadpolovičních čtyřiadvacet ze třiačtyřiceti mandátů.

„Plánujeme dokončit stávající investice, žádné nové velké, jako je třeba přístavba Národního domu, nechystáme. K těm se určitě vrátíme v příznivější době,“ nechal se slyšet Petr Korč. „Rádi bychom vyřešili parkování a obecně chceme dotahovat věci, které lidi pálí, do zdárného konce,“ řekl frýdecko-místecký primátor.

Zásah u večerního požáru ve Frýdku-Místku, neděle 30. října 2022.
VIDEO: Večerní požár ve Frýdku-Místku si vyžádal 4 zraněné a milionovou škodu

Za prioritu označil pomoc občanům: „Aby se nerozpadla struktura toho, co u nás funguje, včetně spolků, kultury a sportu.”Primátor vyloučil zdražování nájemného v městských bytech a přislíbil zachování ceny za svoz odpadů - uvažuje se i o snižování věkové hranice, od jejíhož dosažení se za tuto službu nebude platit - a bezplatného jízdného v městské hromadné dopravě pro občany Frýdku-Místku.

Po složení slibu zastupitelů následovalo zasedání nově zvolené jednáctičlenné, rady. V té obdrželo NMFM šest křesel – primátora, dvou jeho náměstků a tří členů. ANO má pět radních - tři náměstky, dva členy. Oznámen byl také termín řádného zasedání zastupitelstva, které proběhne ve středu 14 prosince v 8 hodin ráno.

Zápas 12. kola krajského přeboru Slavia Orlová - Heřmanice 4:1.
Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - krajský přebor

Vítězné hnutí Naše Město F-M získalo po volbách 13 mandátů, hnutí ANO jich má 11. Přátelé FM obsadili devět křesel a po pěti mandátech dostala koalice Spolu a SPD, tato uskupení skončila v opozici. Frýdek-Místek byl jediným statutárním městem v regionu, kde se v uplynulém volebního období měnil primátor. Po volbách v roce 2018 magistrát vedl Michal Pobucký (ČSSD). Loni v březnu zastupitelé odvolali část vedení města včetně tehdejšího primátora a novým primátorem se stal právě Korč. Pobucký kandidoval i v letošních komunálních volbách a stanul v čele uskupení Přátelé FM, jde o koalici ČSSD a hnutí OBČANÉ SPOLU - NEZÁVISLÍ (OSN), které skončilo na třetím místě.