„V úvodu zasedání zastupitelstva složí slib nový zastupitel města Jan Janásek (ODS), který podle platné legislativy nahradí Dalibora Hrabce (ODS), jenž rezignoval na post zastupitele,“ upozornila frýdecko-místecká primátorka Eva Richtrová (ČSSD). „Rezignaci Dalibora Hrabce jsme museli přijmout, i když nespecifikoval důvody svého odstoupení.

Rádi bychom mu za jeho dlouholeté působení v městském zastupitelstvu, jehož členem byl již třetí volební období, poděkovali. Ačkoliv seděl v opozičních lavicích, byl jedním z těch, co se vždy snažil o konstruktivní přístup k problémům. Za to si zaslouží uznání,“ poděkoval Daliboru Hrabcovi za jeho práci pro město náměstek primátorky Petr Cvik (ČSSD).

V novém složení budou zastupitelé mimo jiné schvalovat návrhy na poskytnutí neinvestičních dotací z jednotlivých fondů města, dále budou rozhodovat o prodeji obytných domů na ulicích I. J. Pešiny a Bezručově a budou se zabývat návrhem na členství statutárního města Frýdku-Místku v občanském sdružení Iniciativa obchvat Frýdku-Místku.

Projednají také návrh radních na zrušení městského fondu reprezentace a propagace a rozhodnou o přijetí stotisícikorunového daru pro město od firmy provozující ve Frýdku-Místku kasina. Hovořit se však bude například i o nových pravidlech pro udělování cen města nebo o pojmenování jedné z místních ulic. Stanoviska občanů jsou již tradičně do programu zasedání zařazena na 14. hodinu.