Ostrá hádka se silnými slovy provázela tento týden při jednání zastupitelstva města schvalování plánu kontrol pro kontrolní výbor na příští rok. Předseda výboru a zastupitel Petr Konůpka (ODS) totiž předložil zastupitelstvu ke schválení plán, podle něhož se měl výbor vydat do ČSAD Frýdek–Místek a do společnosti Sportplex provozující i Aquapark Olešná a zkontrolovat tam využívání dotací od města.

Kartami zamíchal kontrolní výbor

Kartami však zamíchal radní a člen kontrolního výboru Jiří Zaoral (ČSSD). „Navrhuji, aby se kontrolní výbor zabýval využitím dotací města ve frýdecké nemocnici a společnostech ČSAD Frýdek-Místek, Gaudium, Hokejový club F–M, Renarkon a Sportovní klub policie F–M,“ uvedl Zaoral. „Je to zmatené, před dvěma týdny výbor projednal plán kontrol, nikdo nic neřekl, a teď nám chce rada města v podstatě přikázat něco úplně jiného a ještě si to nechat posvětit zastupitelstvem,“ zlobil se zastupitel Miloslav Merta (ODS). „Je to jen můj pozměňující návrh, rada města s tím nemá nic společného,“ podotkl Jiří Zaoral.

Richtrová: Není to o křoví, ale o zákonu

„Není to poctivý přístup. Vy nás tu potřebujete jen jako křoví, my tu vůbec nemusíme být,“ rozčilovali se opoziční zastupitelé, kteří mají při hlasování těsnou menšinu. „Není to o křoví, ale o zákonu,“ uzemnila je primátorka města Eva Richtrová (ČSSD).

„Předkladatel návrhu jsem já, připravili a zpracovali jsme ho v kontrolním výboru. Zaoral předem neprojednal s nikým nic. Když chce předkládat svůj návrh, ať předkládá, ale v jiném bodě. Náš materiál je připravený a má obsah, Zaoralův je jen výkřik z pověření nikoho,“ hněval se Petr Konůpka. „Je mi to líto, ale jako předkladatel tento materiál stahuji z jednání,“ dodal.

„Jednání koalice s opozicí je brutální,“ vyjádřil se Miloslav Merta. Jiří Zaoral poté svůj návrh plánu kontrol do jednání přihlásil a zásluhou levicové koalice pro něj při hlasování také získal nadpoloviční podporu.