Na pondělním zasedání zastupitelstva města to opět vřelo. Tentokrát se o rozjitřené emoce nepostarala opozice, ale sami obyvatelé města, kterých na magistrát přišlo několik desítek.

Důvod byl pro většinu z nich jediný: vyjádřit před zastupiteli protest proti ceně, za kterou jim chce město prodat byty do podílového spoluvlastnictví. Majetková komise a radní města totiž zastupitelstvu doporučili prodat byty na ulici Beskydské a Josefa Kavky zhruba za dvojnásobnou cenu, než jaká platila ještě před několika měsíci pro byty v jiných lokalitách. To se nájemcům pochopitelně nelíbí. „Vloni nám primátorka města osobně slíbila cenu, která byla za byty běžná v roce 2007, tedy maximálně tři a půl tisíce korun za metr čtvereční. Během pár týdnů se však najednou cena změnila na neuvěřitelných 7 500 až 8 500 korun za metr čtvereční plochy,“ poukázala ve svém vystoupení před zastupiteli mluvčí několika desítek nájemníků Jitka Kukuczková.

Když pak jednání radnice označila za hrubě neetické a asociální, protože upřednostňuje jedny občany před druhými, ostatní nájemníci ji podpořili bouřlivým potleskem a pískotem. „Naše byty město dlouhé roky vůbec nechtělo prodávat a nikdo tedy nepočítal s tím, že by k odprodeji mohlo dojít. Občané se na tuto situaci nemohli připravit. V těchto domech navíc bydlí mnoho seniorů, kteří kvůli zdravotnímu stavu nemají možnost přivýdělku ke starobnímu důchodu ani šanci získat úvěr či hypotéku,“ popsala situaci Jitka Kukuczková. Navíc poukázala i na nepřesnosti ve výměře zastavěné plochy.

Primátorka nám při předchozích jednáních sdělila, že sama nemůže ovlivnit navrhovanou cenu, protože ji navrhuje majetková komise, projednává rada města a schvaluje zastupitelstvo. V radě, která zastupitelstvu schválení prodeje domů za nové ceny doporučila, ale zasedají zase jen sociálně demokratičtí a komunističtí zastupitelé,“ divila se mluvčí nájemníků. Primátorka města Eva Richtrová (ČSSD) poté celý materiál z jednání zastupitelstva stáhla. „Celou situaci prověříme a k materiálu se vrátíme na dubnovém zasedání zastupitelstva,“ sdělila.