Dvě řady stolů a laviček, kdy některé části chybí. Vybetonovaný plácek snad pódia, pár odpadkových košů a „černé“ ohniště. Tak to vypadá u okraje Frýdeckého lesa, kde začíná naučná stezka a stojí skulptura s nápisem Zátiší. „Ani k posezení to sem moc neláká,“ upozorňují místní.

Svého času velmi oblíbenému místu hodlají lidé z Frýdku-Místku vrátit slávu. „Jeho zvelebení si občané sami zvolili v rámci našeho participačního projektu,“ vysvětlila hlavní architektka města Lucie Šidlová a podotýkla, že Zátiší bylo v anketě nejúspěšnějším z celkem devíti vybraných projektů.

Z jarního „plánovacího a zábavného odpoledne“ vzešly náměty veřejnosti - odstranit starý a nevyhovující mobiliář, vybavit novým a kompletně místo zvelebit. „Máme finální architektonický návrh proměny a Technické služby začnou s pracemi,“ vzkázala mluvčí města Jana Musálková Jeckelová.

Piknikové stoly a lavice, pergola a workoutové prvky, na jaře navíc i slunící lavice. Tak bude vypadat Zátiší v novém „Cílem je, aby lidé, kteří ho stále aktivně navštěvují, mohli využívat kvalitní a pohodlné zázemí,“ uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar s tím, že vše vyjde na necelý milion.

Radnice při této příležitosti vzkazuje, že obyvatelé Frýdku-Místku se již mohou poohlížet po jiné lokalitě zasluhující změnu k lepšímu. „Své tipy mohou zasílat do půlky prosince, a to i s odůvodněním zvoleného místa či snímky,“ dodala mluvčí. Návrhy se přijímají na e-mailu: zapojfm@frydekmistek.cz.