„Bylo to konstruktivní. Vedení města sice rozumí snahám nynější vlády o transformaci, (…) současně ovšem nesouhlasí s uzavřením poboček v Třinci, tak jak nám bylo doručeno. Je nám jasné, že nezachráníme všechny tři, které chce pošta zrušit, s tím jsme ani do jednání nešli,“ konstatovala primátorka.

Potvrdila, že občany nejvíce pobouřil plán uzavřít poštu číslo 8 ve Frýdecké ulici v hypermarketu Tesco. Prý není vyloučena její záchrana. „Pocity obyvatel vnímáme, jde totiž o velmi využívanou pobočku s výbornou dostupností, parkováním, vhodnou otevírací dobou – každý den v týdnu od devíti do dvaceti hodin – která je navíc bezbariérová. Rozhodnutí zrušit ji považujeme za velmi nešťastné i s ohledem na to, že je u ní autobusová zastávka a lidé z příměstských částí Třince tuto dopravu využívají a jezdí za nákupy nebo právě na danou poštu,“ řekla primátorka Palkovská.

„Číslo tři je pro Třinec konečné. Myslím, že jsme se s primátorkou domluvili na skladbě poboček. Jednali jsme především o té v obchodním domě Tesco a argumentům jsem rozuměl. Osobně věřím, že ze strany našeho vrcholového managementu dojde ke kladnému posouzení tohoto požadavku města,“ konstatoval za Českou poštu Pavel Smyček.

Nechtěl nicméně předjímat, která třinecká pošta by se náhradou zavřela. „Chtěli bychom do 21. dubna jednat s těmi zástupci měst, kteří vznesli připomínky. Tak, aby v souladu s legislativou bylo vše připraveno k 1. červenci, kdy budou vybrané pošty uzavřeny,“ konstatoval manažer pošty.

Primátorka: jsem optimistka

„Chceme, aby služby pro občany našeho města byly zachovány v co největší možné míře. Jsem moc ráda, že jednání proběhlo, byť se mohlo konat před vydáním rozhodnutí o zrušených poštách. Já jsem po nastínění jednoznačných priorit lidí z Třince optimistkou. Teď uvidíme, jak rozhodne vedení České pošty,“ dodala primátorka.

K tlaku na Českou poštu se připojili i regionální Nezávislí (NEZ) a shodli se, že je „zapotřebí vyjádřit rozhodný nesouhlas“ s rušením pošt. „Protože každý, kdo naše pobočky navštěvuje, ví, že nezejí prázdnotou, ale naopak jsou spíše přetížené a redukce jejich počtu sníží dostupnost pro obyvatele města,“ shrnul předseda třineckého politického klubu Radim Turek.

NEZ spustili na sociálních sítích anketu, ve které lidé hlasují, jaká pošta v Třinci by se měla ponechat. Ve středu 5. dubna se jich pro tu v Tescu vyslovilo 757 z celkového počtu 865.

„Pokud nevyhodnotí vedení České pošty, že se v případě rušení této pobočky jedná o překlep, tak budeme mít zájem o to, aby nám osobně zdůvodnilo své kroky,“ uvedl klub.

Podle původního plánu mají v Třinci skončit pobočky na sídlišti v Sosnové ulici, v Třineckých železárnách a ta v nákupním centru. Z Depa 70 mají odejít tři listovní doručovatelé a po jednom z dodejen I. v Českém Těšíně a II. v Jablunkově.