Začíná se v sobotu 20. června v 11 hodin od restaurace U Toma, cíl bude na stejném místě o 24 hodin později. Veřejnosti bude vstup na cyklostezku zakázán od sobotních 10 hodin do nedělní jedenácté hodiny. Pro přecházení z jedné strany tratě na druhou poslouží speciální lávka poblíž restaurace U Toma.

„Autobusové linky směřující na Olešnou budou mít v sobotu a částečně i v neděli výjimečně zastávku až u letního aquaparku. Naopak autobusové zastávky Olešná a U Václavíků budou od soboty do neděle 13 hodin bez náhrady zrušeny," uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Uzavřeny budou některé příjezdové komunikace, a to k místnímu jacht klubu, k restauraci Rybárna a k restauraci Muroňka. K Muroňce bude možný příjezd ze strany od Palkovic. Přístup k restauraci Rybárna bude možný pouze pro pěší, a to po chodníku a za účasti pořadatelů závodu. Restaurace U Toma a restaurace Terasa budou přístupné z ulice Nad Přehradou, tedy ze zadní strany. V případě nepřízně počasí se závod o týden posune.