Sociální i zdravotní oblast spolkne ročně nemalé peníze. Proto je v zájmu Frýdku-Místku obě oblasti podporovat. I letos by tak měly do obou oblastí přitéct finance z dotací. Rada města již projednala částku přesahující hodnotu tři miliony tři sta tisíc korun. V tuto chvíli tak záleží jen na zastupitelích města, zda v pondělí návrh radních schválí. Rovný milion by měl putovat do městské nemocnice, která si chce za nově získané finance pořídit novou sanitku.

„Město v minulosti uzavřelo s nemocnicí smlouvu o spolupráci, ve které se zavázalo každoročně finančně přispět na pořízení zdravotnické techniky,“ vysvětlil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký. Dalších dvě stě tisíc korun má obdržet Senior point. „Neinvestiční dotace by měla získat i pobytová zařízení mimo město, do kterých jsou z důvodu naplněné kapacity v místních zařízeních umísťováni občané města,“ dodala mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Dále by mělo být z programu na podporu projektů v oblasti zdravotnictví uvolněno osm set tisíc korun. „Navrhujeme podpořit projekt mobilní hospicové péče pro děti a dospělé, dále projekt na zajištění komfortu a intimity při zdravotním vyšetření, kdy nemocnice hodlá zakoupit vyšetřovací lehátka a teleskopické zástěny. Finance na částečnou úhradu nákladů v rámci nákupu vybavení pro klienty Domu pokojného stáří by měla získat i Charita. Celkem je navrženo zastupitelům ke schválení dvacet projektů,“ uvedl Michal Pobucký. Z osmisettisícového koláče by například tři sta tisíc korun měla obdržet společnost ADRA či sto tisíc korun organizace Podané ruce.