Sympatická žena má za sebou celou řadu úspěchů na národních a mezinárodních westernových závodech. Kladný vztah ke koním se u ní projevil už v deseti letech. „Dostala jsem se k nim přes své kamarádky. To silné pouto už vzniklo v dětství. Když jsem si později vybírala, na jakou střední školu půjdu, zvítězila zemědělka, kde jsem na praxi měla taky blízko ke zvířatům,“ prozradila Lenka Hoferová.

Na Prosper Horse Ranch v Čeladné začala pracovat v roce 2000. „Potom jsem nějakou dobu dělala jinde, zpátky na ranč jsem se vrátila asi před třemi roky. O šestnáct ustájených koní se tady stará pět lidí. Práce o koně nám zabere prakticky celý den. Ráno je nakrmíme, potom je vyvedeme do venkovních ohrad, jezdíme na nich, trénujeme, čistíme, zajišťujeme pro ně kováře a veterináře,“ prozradila Hoferová s tím, že koně, o které se na ranči starají, mají za sebou většinou sportovní kariéru.

„U některých se prodejní cena, když byli na vrcholu, pohybovala kolem milionu korun, nyní by se každý dal pořídit tak za sto tisíc korun. Máme ve stáji i jednoho mistra Evropy v disciplíně trail,“ pochlubila se Hoferová, která má sama dva koně. „Jeden je hodně malý, pak mám ještě starší kobylu,“ řekla s tím, že do jezdeckého kroužku, který na zdejším ranči v Čeladné funguje, přijímají děti do dvanácti let. „V současné době jich pravidelně o víkendech chodí pět. Nemusí za něj vůbec nic platit. Ježdění na konících si totiž u nás odpracují,“ vysvětlila Hoferová, která bude i vánoční svátky vlastně trávit v práci. „O koně se prostě musíte starat pořád. Kdybych měla manžela a děti, těžko bych tuto časově náročnou práci mohla dělat,“ dodala závěrem žena, která má doma taky několik kočiček.