Náhodně oslovení lidé si nejvíce pochvalovali „božský klid" a krásné prostředí, které obec nabízí. „Navíc i ty základní věci tady jsou. Na nic zásadního si opravdu nemůžu stěžovat. V Ostravici je základní a mateřská škola. Poměrně dobře se dá nakoupit ve dvou větších prodejnách. Pro využití volného času máme koupaliště a sportovní hřiště. Funguje u nás i knihovna, která dokonce získala ocenění. Lékařskou ordinaci mají u nás dva praktičtí doktoři a jeden zubař. Je určitě fajn, že je tady i pošta," pochvaloval si včera před místní prodejnou Jan K. z Ostravice s tím, že na území vesnice se nachází také ústav sociální péče a domov s pečovatelskou službou.

Osmatřicetileté Ditě P., která je nyní na mateřské dovolené, zde ovšem chybí dětské centrum. „V něm by se mohly scházet všechny maminky s malými dětmi. Domnívám se, že by to přivítaly i další ženy. A jaké je v Ostravici během roku kulturní vyžití? Přes léto bývají akce na fotbalovém hřišti. Rádi chodíme na pouť a hasičské soutěže. Populární je i Beskydská sedmička," uvedla Dita P., kterou začíná pomalu děsit přicházející zima. „A to z toho důvodu, že obec nebude tuto sezonu udržovat vedlejší komunikace, což konkrétně pro naši rodinu znamená hodně velký problém. Bydlíme totiž na kopci, takže když napadne několik desítek centimetrů sněhu, nevyjedeme autem. Budeme prakticky odříznuti od okolního světa. Pokud si příjezdovou cestu neodhážeme sami, nedostaneme se nikam," posteskla si Dita P.

Místostarosta Ostravice Jiří Pavlán na tuto kritiku reagoval následovně. „Tato situace může opravdu při prvním větším sněhu nastat. Měli jsme tu výběrové řízení na osvědčenou firmu, která se o údržbu bočních cest přes zimu vždy starala. Některým zastupitelům ovšem vadilo, že by ji provozoval otec starosty, takže to neprošlo. Do druhého kola se zatím nepřihlásil nikdo. A co se týče dětského centra a hřiště, je vše zatím jenom na papíru. Vzniknout by mělo v prostoru poblíž pošty. Začínáme shánět sponzory, aby se náš záměr podařilo zrealizovat," uzavřel místostarosta Jiří Pavlán.