Operační středisko policistů získalo informaci o hledané ženě od Interpolu. Dozvěděli se, že v Německu pátrají po 38leté ženě, která by mohla být nebezpečná sobě i svému okolí. Ta odešla ze zdravotnického zařízení, kam byla umístěna na základě rozhodnutí soudu.

Dle zjištěných informací byl předpoklad, že by se mohla pohybovat poblíž obce Nošovice na Frýdecko-Místecku. Do terénu byla proto vyslána hlídka zdejšího obvodního oddělení policie, která provedla prověrku na několika místech, v restauračních zařízeních a na autobusových zastávkách. Netrvalo dlouho a zhruba hodinu po oznámení policisté pohřešovanou ženu nalezli v čekárně na vlakovém nádraží v obci Dobrá. Ta se zde nacházela i se svým přítelem z Frýdku-Místku. Žena byla hlídkou na místě zajištěna.

Přes střed Bašky teď raději nejezděte.
Střed Bašky je zavřený, nikdo neprojede

„Následně policisté obdrželi prostřednictvím svých kolegů z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR evropský zatýkací rozkaz, na základě kterého ženu zadrželi a předali frýdecko-místeckým kriminalistům. U výslechu pak žena uvedla, že se v Německu na povolených vycházkách seznámila s mužem z Frýdku-Místku, se kterým se rozhodla odcestovat do České republiky,“ informovala Kateřina Kubzová z Policie ČR.

V současné době čeká žena ve vazbě na rozhodnutí soudu o výkonu evropského zatýkacího rozkazu a jejím vydání zpět do Německa.