Událost se stala začátkem minulého týdne. Žena po pádu zavolala na tísňovou linku policie.

"Policisté přijali na tísňovou linku oznámení od ženy, která se vydala vyjížďku na tažných saních se psím spřežením v okolí obce Raškovice na Frýdeckomístecku. Sáně se však měly převrhnout, žena spadla i se třemi psy ze srázu do řeky Morávky," popsala mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Zraněná žena nevěděla, kde se přesně nachází. Policisté obvodního oddělení Nošovice začali po ženě ihned pátrat. 

Naštěstí následně přijali další oznámení, a to od svědků, kteří našli psy s tažnými saněmi, uvízlé v hustém porostu stromů v obci Morávka. Jeden z nich měl být zraněný.

"Policisté proto prohledávali okolí tohoto místa, kdy se jim podařilo ženu nalézt v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Žena byla zraněná, policisté se proto museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ní dostali," popsala dále mluvčí Kubzová.

Policisté ji odnesli zhruba 300 metrů ke služebnímu vozu, kde ji poskytli první pomoc a tepelný komfort až do příjezdu záchranářů.

"Policisté společně s hasiči poté zajistili také všechny psy, včetně zraněného, a předali je známému zraněné ženy, který se na místo dostavil," dodala na závěr Kateřina Kubzová