V areálu došlo k celkové modernizaci prostranství, byla vybudována nová recepce, toalety a kuchyňka pro stanující a celkem 20 plně vybavených nových chatek s hygienickým zařízením včetně inženýrských sítí. Nechybí ani upravené parkoviště, zatravnění a přípojná místa pro obytné vozy.

Celkovou rekonstrukci hradila obec Lučina ze svého rozpočtu a stála bezmála 40 miliónů korun.

„Rekonstrukce areálu probíhala skoro tři roky, s tím, že koronavirus a jarní deštivé počasí otevření areálu ještě posunulo a otevírali jsme pro veřejnost teprve v polovině července,“ uvedl David Kubíček, ředitel kempu Lučina.

Rekonstrukce se zatím netýkala objektu restaurace, jejíž úprava je rovněž v plánu a kde se aktuálně řeší financování projektu. Návštěvníci se nyní mohou zajít občerstvit do nedalekého Cyklobaru u minigolfového hřiště, kde si mohou dát pizzu a chlazené nápoje včetně piva.

Nové chatky v kempu jsou vybaveny sociálním zařízením, sprchou, wc, umyvadlem a kuchyňskou linkou s chladničkou a mají k dispozici i balkon s výhledem na přehradu. Cena chatky pro 4 osoby je 1400 korun na noc. „Většina lidí k nám jezdí z Ostravska a Karvinska. Srpen máme obsazený hodně, ale ještě nějaká volná místa se najdou, hlavně přes týden. Jsme letos spokojeni i s kvalitou vody v přehradě, kterou máme prozatím nejlepší v širokém okolí, “ doplnil David Kubíček.

V nové recepci si lidé mohou zakoupit chlazené nápoje, půjčit paddleboardy, stolní hry nebo gril, či obstarat chybějící kempařské potřeby. Personál jim také ochotně poradí s případnými dotazy. „Lidé se nás nejčastěji ptají na restauraci, obchod nebo na wifi připojení. Wifi máme zatím jen na recepci, ale plánujeme do budoucna připojení rozšířit do celého areálu,“ doplnila usměvavá provozní kempu Hana Kubáňová.

Paddleboard si na recepci přišel vypůjčit také Petr z Ostravy, který na Žermanice vyrazil s celou rodinou. „Za 150 korun na hodinu mi to nepřijde drahé, ještě nikdy jsem na tom nestál, tak jsem si to chtěl vyzkoušet, doplnil s úsměvem.

Kemp Lučina bude i nadále pokračovat v dalším zvelebování areálu, aby svým návštěvníkům mohl nabídnout kvalitní zázemí a služby.