Frýdecko-místečtí kriminalisté dopadli a obvinili 38letého muže z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. U výslechu s kriminalisty spolupracoval, svého jednání litoval a jak sám řekl „využil situace“. V případě odsouzení mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Vše začalo tak, že koncem září na jednom z parkovišť ve Frýdku-Místku vnikl obviněný zloděj bez poškození do zaparkovaného vozidla značky BMW. Z toho měl poté odcizit mimo jiné i dětskou autosedačku, pánskou peněženku s osobními doklady a platebními kartami a také dámský batoh s peněženkou, osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí či koženou bundu a parfém, to vše v hodnotě přes 20 tisíc korun.

Práce na mostě přes výpadovku z Frýdku-Místku na Ostravsko u Paskova a Nové Bělé skončily.
Skončilo dopravní omezení u Paskova a Nové Bělé

Při tom ale ve vozidle poškodil i vnitřní upevňovací popruh autosedačky, čímž způsobil škodu téměř 6 tisíc korun. Odcizené platební karty měl následně použít v několika obchodech za nákup oblečení a jídla. V dámském batohu pak našel také klíč k uvedenému automobilu a ten si ponechal, čehož o několik týdnů později využil.

Bylo to v polovině listopadu, kdy se dnes již obviněný muž rozhodl vycestovat do Rakouska za prací. A proč nevyužít již dříve odcizený klíč ke krádeži vozidla. Proto se dotyčný vrátil na parkoviště, kde v září kradl a s radostí zjistil, že BMW je opět zaparkováno na známém místě.

Prodej vánočních stromků z plantáže Stromečkárna, 14. prosince 2023, Baška.
Vánoční strom na poslední chvíli? Samovýřez z plantáže v Bašce je možný do pátku

„Tentokrát ho měl pomocí klíče otevřít, odcizit a poté s ním odjet směr Rakousko. Už v Olomouci se mu však jeho nápad zřejmě v hlavě rozležel. Automobil tak raději odstavil na parkovišti u jednoho z obchodních domů a vlakem se vrátil zpět do Frýdku-Místku. Předtím však ještě z přihrádky auta odcizil další finanční hotovost ve výši 50 tisíc korun. Vozidlo v hodnotě 2,5 milionu korun se o několik dní později podařilo vypátrat kolegům z Olomouckého kraje a po provedení nezbytných úkonů mohlo být vráceno svému majiteli,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Již po prvním vloupání do vozidla začali policisté vyhodnocovat kamerové záznamy a podařilo se jim ustanovit možného podezřelého. Státním zástupcem byl pak vydán souhlas s jeho zadržením a muž byl v minulém týdnu skutečně zadržen a obviněn.