„Abych vám řekla pravdu, tak změna času mi problémy přináší. Mnohem hůře se mi vždy spí. Podle mě by se to mělo zrušit, k ničemu to nevede. Postrádám u toho nějaký větší smysl. Je to nanic. Zastánci sice říkají, že se tím ušetří hodně peněz, jenže já tomu nevěřím. Na tom svícení to nějak moc nepoznáte. A v naší rodině to vadí také manželovi. Měli by to zrušit jako v Rusku," zamyslela se pětašedesátiletá Dagmar Batylková z Frýdku- -Místku.

A co vy, čtenáři? Jste pro zrušení změny času? HLASUJTE V ANKETĚ!

„Psychické problémy mi to sice nepřináší, nicméně se domnívám, že posouvání času je proti přírodě. Po každém posunu mě bolí hlava, jsem citlivější člověk. Já bych to nejraději co nejdříve zrušila. Když jsem měla menší dceru, tak i ona s tím měla problémy. Já se s tím pokaždé srovnám až po týdnu, někdy to trvá i déle, než si na to zvyknu. Podle mě se neušetří ani na elektřině, jak se všude říká," dodala šestačtyřicetiletá E. A. z Frýdku-Místku. „Patřím taky mezi lidi, kteří by změnu času zrušili. A pokud se na toto téma bavím i se svými známými, myslí si prakticky to též. Okamžitě bych to zrušila. Rozhodí to celý biorytmus člověka," sdělila čtyřiadvacetiletá Simona Retková.

Osmnáctiletá Ladislava Kubatová z Frýdku-Místku se hlavně netěší na to, že ten první den bude muset o hodinu dříve vstávat. „To je na tom to negativní. Největší problémy s tím má moje mamka," řekla Ladislava Kubatová.

Lašský král Zdeňa Viluš I. také patří mezi odpůrce změny času. „Abych vám řekl pravdu, tak mně ta změna hodně vadí. Pokaždé to rozhodí můj biorytmus. Mám kvůli tomu problémy se spánkem. Na jaře to mívám ještě horší. A z ekonomického hlediska se podle mě taky nic neušetří. Jestli se nepletu, tak to vymysleli za války Němci," prohlásil Lašský král Zdeňa Viluš I.

Na druhé straně žádné problémy s hodinovým posunem nemá ředitel Městské knihovny ve Frýdku-Místku Tomáš Benedikt Zbranek. „Nějaké problémy mi to nečiní. A je otázka, jestli se tím ušetří za energie. Pokud to ale zavedli, tak to asi nějaký význam má. Nějak hlouběji jsem se zatím nad tím nezamýšlel," uzavřel.