„Na ostravské Stodolní ulici se krade, stahují se sem pravicové extremistické skupiny z celé republiky, opíjejí se tu mladiství, hluk a zápach ruší občany bydlící v okolí, ničí se tu obecní majetek. Je nutné sem vnést pořádek, dát jasně najevo, že i tady platí zákony,“ tvrdí starosta Moravské Ostravy a Přívozu Miroslav Svozil (ODS). Problémy této lokality by měla pomoci vyřešit nová pracovní skupina, kterou schválili obvodní radní.

„Tvoří ji představitelé města a obvodu, zástupci klubů a občanského sdružení Stodolní, hygienici, policisté. Chceme, aby fenomén Stodolní nezanikl, ale zároveň aby byly respektovány zájmy osob žijících v této lokalitě,“ upřesnil Svozil s tím, že původní záměr zprůjezdnit Stodolní a vytvořit z ní běžnou ulici, nebyl nejlepší nápad.

„Nyní byl předložen záměr doplnit na Stodolní dopravní značení a každý den od 20 do 5 hodin tuto ulici uzavřít pro auta mimo dopravní obsluhu. Zpřísníme zřejmě také pravidla pro prodejce, kteří na Stodolní grilují maso. Měli by grilovat v ekologických stáncích tak, aby neničili dlažbu a aby zápach neobtěžoval lidi bydlící v okolí,“ vysvětlil Svozil.

Vytvoření pracovní skupiny vítá i ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD). „Na Stodolní se cítím bezpečně, ale je nutné zabránit tomu, aby se z ní stal takový Bronx. Je to hlavně o komunikaci a ustavená pracovní skupina pomáhá jednotlivým skupinám spolu komunikovat a domluvit se,“ řekl Kajnar, který se nedávno zúčastnil neformálního setkání se zástupci klubů a s představiteli Policie České republiky a Městské policie Ostrava.

Hlavním tématem diskuze byla bezpečnost na Stodolní ulici. „Zástupci policií přislíbili lepší práci strážníků a policistů. V případě výhrad k jejich výkonům ze strany majitelů klubů bude využit kamerový systém, který funguje na celé Stodolní ulici a který odhalí chybující muže zákona,“ upřesnil Kajnar.