Značení jízdních kol, elektrokol, koloběžek a nově i invalidních vozíků se bude konat jednou týdně.

„Zájemci o tuto službu se budou moci zapsat do připraveného pořadníku, který bude připraven vždy v den probíhajícího značení v objektu Kontaktního centra prevence v křížovém podchodu u místeckého náměstí Svobody," upřesnila manažerka prevence kriminality Městské policie ve Frýdku-Místku Lenka Biolková s tím, že předpokládané časové intervaly jsou odstupňované po deseti minutách.

Jak dále dodala, lidé se mohou s řádně čistým a suchým dopravním prostředkem dostavit každé pondělí od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

Za „tečkování" se neplatí ani korunu

„I nadále se jedná o bezplatnou službu. Stačí mít s sebou jen občanský průkaz a doklad o nabytí kola. V případě, že občan již tento doklad nemá, podepíše na místě čestné prohlášení o nabytí bicyklu do svého vlastnictví," dodala Lenka Biolková.

O akci, která má za cíl snížit počet krádeží kol, byl v loňském roce mimořádný zájem. O značení dokonce projevil zájem i pořadatel Festivalu Cyklocestování Martin Stiller.

„Je jenom dobře, že se něco takového vymyslelo. Protože jsme se z ciziny, kde jsme nějakou dobu žili, vrátili zpátky na Frýdecko-Místecko, vážně uvažujeme, že si kola rovněž necháme natečkovat. Každá prevence má přece nějaký smysl," ocenil Martin Stiller. Devětatřicetiletá Andrea Gregušová z Frýdku-Místku si myslí, že některé zloděje to stejně od krádeží neodradí.

„Pokud mají u sebe pákové nůžky, ani toto značení nepomůže. Když ale na rám kola uvidí samolepku městské policie, může to mít i psychologický podtext. Zároveň jsem pro navýšení bezpečnostních kamer ve městě, neboť kriminalita stoupá, což souvisí i s tím, že je stále poměrně hodně lidí bez zaměstnání," uvažovala Andrea Gregušová, která naštěstí ještě nikdy o kolo okradena nebyla.