Hnojnický úřad vydal rozhodnutí o umístění stavby poprvé už loni v říjnu, po odvolání sdružení Beskydčan ale krajský úřad vrátil věc k novému projednání.

Aktuální řízení začalo v červenci. - více zde

Výsledek se jeho účastníci dozvěděli v minulých dnech. „Rozhodnutí je vydáno, i když k tomu bylo 52 připomínek. Každopádně se odvoláme, ještě předtím se zřejmě poradíme s právníky. Se zónou na zelené louce nesouhlasíme,“ řekl redakci Stanislav Bartek z Horních Tošanovic.

Před časem proti zóně zorganizoval petici, kterou prý nakonec podpořilo bezmála dvě stě lidí. „Byli mezi nimi i občané Dolních Tošanovic,“ řekl Bartek.

Termín odvolání podle něj vyprší 28.listopadu. „K územnímu řízení podalo připomínky 23 občanů Horních Tošanovic, to je holý fakt,“ řekl včera Deníku starosta obce Petr Martiňák (SN). „Vedení obce s tím nemá problém. Souhlasíme s tím, jak je rozhodnutí připraveno, běží patnáctidenní lhůta pro odvolání. Předpokládáme, že v průběhu příštího roku by zóna určitě měla být realizována,“ uvedl.

Projekt tošanovické zóny navrhla plzeňská firma KB Král. Její majitel Bohumil Král tvrdí, že o zónu mají zájem firmy z Japonska, Francie, Nizozemska, Jižní Koreje i čeští podnikatelé.

Související článek: Úřad dostal k zóně desítky připomínek