„Chceme tady strávit pěkné dopoledne. Je to lepší program než u televize nebo plotny. Času máme dost. Salát jsme si připravili den předem a pro polévku jdeme k rodičům. Už uděláme jen kapra, kterého máme doma naloženého v soli,“ říká rodina Střelíkových, která do zoo přišla se svou malou dcerou.

To, že je štědrodenní návštěva zoologické zahrady velmi oblíbenou činností, dokládá i číslo celkového počtu návštěvníků, těch bylo podle pokladní skoro devět set za tento jediný den.

Celkem už do ostravské zoo přišlo od začátku roku přes 355 tisíc návštěvníků. „Už nyní je to rekordní návštěvnost za posledních dvacet let,“ potvrdil mluvčí zoo Stanislav Derlich.

Speciální štědrovečerní menu zvířata v zoo nedostávají. „Někteří ošetřovatelé se jim snaží trochu přilepšit, ale samozřejmě ne na úkor zdraví zvířete. To, co by zvíře rádo jedlo, by mu mohlo i uškodit,“ vysvětlil Derlich.

Ostravská zoo je otevřena denně od 9 do 16 hodin, a to i přes svátky, pavilony a pokladna se zavírají o hodinu dříve. „Tady mi to čekání na dárky rozhodně rychleji uteče. Líbí se mi tu hodně, jen škoda, že mají zavřený pavilon opic, to jsou moje nejoblíbenější zvířata,“ vyjádřila se devítiletá Katka.