Tragický příběh manželů Poláčkových se začal psát 10. června 1993, jejich tehdy osmadvacetiletá dcera Zuzana přišla o život. Poláčkovi jsou přesvědčeni, že byla zavražděna, ale na jejich volání o potrestání údajného vraha nikdo neslyší. Nešťastní manželé tak nedávno přistoupili k dalšímu kroku. „Dopisem jsme se obrátili na ministra vnitra Pecinu, aby nás vyslyšel a dlouhotrvající případ byl konečně vyřešen. Však zatím se nám od něj žádné odpovědi nedostalo, ale pevně věříme, že se spravedlnosti dočkáme,“ řekl Jozef Poláček, který s manželkou pátrá na vlastní pěst.

Závěry vyšetřování hovoří o nešťastné náhodě, jejich dcera se měla ten den utopit v řece Ostravici ve Vratimově. „Řečiště Ostravice bylo v osudový den hodně suché a naše dcera se měla utopit ve třiceti centimetrech vody, ač byla výborná plavkyně,“ pozastavoval se Poláček. Lékaři, kteří prováděli pitvu, měli Poláčkovým sdělit, že byla uškrcena. „Patolog řekl, že neměla v plících vodu a že asi byla uškrcena tričkem,“ upřesnil Poláček.

Šokování Poláčkovi zjistili, že existují dva formuláře o prohlídce mrtvé. „Na jednom je příčina smrti přepsána ze smrti udušením na smrt utonutím. Na druhém existuje zápis potvrzující smrt utonutím,“ doplnil Poláček. Manželé si jsou jisti, že znají údajného vraha své dcery. „Našli jsme svědkyni, která viděla, jak dceřin známý ji u vody chytil za krk. Máme i další svědky, kteří by potvrdili, že se dcera neutopila,“ řekl Poláček.

Poláčkovi se tak přes šestnáct let snaží tohoto muže dostat před soud, který by jej následně potrestal. Manželé archivují všechny písemnosti, které si za tu dobu s úřady vyměnili. „Oslovili jsme například i tehdejšího ministra Stanislava Grosse, nebo místní poslance, ale bezvýsledně. Zatím jsme neúspěšní, ale ve svém úsilí vytrváme až do konce. Chceme jen spravedlnost,“ uzavřel Poláček.