„Chceme, abychom si tento slavnostní den užili všichni společně, proto jsme se rozhodli uspořádat pro vás ještě před spuštěním provozu malý vzpomínkový happening. Příprava i realizace obchvatu nás stála spoustu energie, úsilí, peněz i času, proto si všichni zasloužíme odměnu. Rádi bychom vám poděkovali za trpělivost během realizace obchvatu,“ řekla starostka Třince Věra Palkovská.

Slavnostní zprovoznění obchvatu 17. října bude rozděleno do dvou částí. Dopoledne v 9.30 hodin bude v blízkosti čerpací stanice Shell v Oldřichovicích na nové komunikaci slavnostně přestřižená páska za účasti nejvyšších představitelů Ministerstva dopravy ČR, Ředitelství silnic a dálnic, Státního fondu dopravní infrastruktury, Moravskoslezského kraje a dalších významných hostů.

Odpolední akce pro veřejnost odstartuje na stejném místě ve 14 hodin kapela Blaf. Ve 14.30 hodin požehná nové stavbě biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz a od 15 hodin vystoupí Markéta Konvičková. Na závěr vystoupí kapela Contiband.

„V průběhu odpoledne bude nová komunikace veřejnosti k dispozici až do 17 hodin. Na místo bude zájemce vozit i speciální autobus, který bude jezdit kyvadlově od 12.30 do 17 hodin ze zastávek na náměstí T.G.Masaryka a Terasa konečná k čerpací stanici Shell v Oldřichovicích a zpět,“ sdělila mluvčí Třince Šárka Szlaurová.

„Stavba obchvatu Třince bude dle smlouvy mezi Ředitelstvím silnic a dálnic a zhotoviteli zakončena na jaře příštího roku. Podle již dříve schváleného harmonogramu však mají být oba úseky zprovozněny do 18. října 2017. To znamená, že na řidiče bude čekat ještě řada omezení, protože od jara budou probíhat dokončovací práce. Pro nás, kteří zde žijeme, je ovšem důležité, že zprovozněním obchvatu dojde už nyní k odlehčení na stávající silnici I/11, zejména v úseku Oldřichovice – Bystřice, protože zvláště v zimním období zde často dochází ke kolizním situacím. Proto se těšíme, že už teď budeme moci jezdit, i když s omezením po nové cestě,“dodala Palkovská.