Mnohačetná vážná zranění si přivodili postupně tři paraglidisté, kteří se zřítili z výšky minimálně dvaceti metrů v oblasti Javorového vrchu.

 „Šlo o poranění pánve, zhmoždění páteře, otřesy mozku, zlomeniny končetin, tržné rány a šokové stavy. Ve dvou případech musela paraglidisty transportovat Letecká záchranná služba z Ostravy na traumacentrum v tamní Fakultní nemocnici. V jednom případě pak těžce zraněného odvezl sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby,“ uvedl k případům Libor Kluz, zasahující člen HSB.

Letní koupaliště Sareza v Porubě. 19. června 2021 v Ostravě.
Žhavý víkend v Ostravě: Krajčo, Kotek, husy, policejní akce a davy na koupališti

"V prvním případě se do vzdušného víru, který měl za následek pád přibližně z dvaceti metrů, se dostal paraglidista středního věku. Dopadl přitom do nepřístupného terénu. Došlo u něj ke krátké poruše vědomí a zasahující lékař, který byl k muži spuštěn pomocí palubního jeřábu, zjistil poranění v oblasti pánve a horní končetiny," doplnil mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Aquapark Olešná ve Frýdku-Místku, sobota 19. června 2021.
OBRAZEM: Tropy přilákaly do aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku davy

„U paraglidisty na stromě jsme pak museli použít lezeckou techniku, vyšplhat k němu, zajistit ho a poté šetrně spustit na zem Tento paraglidista naštěstí neutrpěl žádná zranění a šlo jen o technický zásah,“ doplnil k dalšímu případu Libor Kluz s tím, že ve všech případech se jednalo o perfektní spolupráci jak s pozemními posádkami ZZS Moravskoslezského kraje, tak s posádkami LZS Ostrava.