Případ vyšetřuje policie. Na této nejdelší atrakci tohoto druhu se zranili již čtyři lidé. Informoval o tom mluvčí severomoravské policie. Takzvaný Gorolszus provozovatelé areálu označují za nejdelší sjezd na laně v Česku.

Je dlouhý 232 metrů a zájemce na něm překoná převýšení okolo dvaceti metrů. "Žena na přistávací rampě narazila do stromu, který je obalen žíněnkou. Po nárazu utrpěla vážné zranění obou dolních končetin. Skončila v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice," dodal mluvčí. "Je to čtvrtý úraz na lanovém sjezdu během jeho tří měsíců zatěžkávacího i řádného provozu. Během této doby jej využily odhadem tři tisíce návštěvníků. Tři lidé si zlomili nohu, jedna žena si narazila záda," řekla mluvčí areálu Dorota Havlíková.

Pádům údajně nelze zabránit

Dodala, že všichni klienti jsou vždy řádně proškoleni a jízdu podstupují na vlastní riziko. "Každého úrazu nám je líto. Ovšem takovým situacím nejde ze strany provozovatele zabránit, stejně jako nejde zabránit pádům z kola nebo na lyžích," uvedla s tím, že zájemci o jízdu musí s vyšším rizikem počítat. Mluvčí dodala, že i přesto byla atrakce po pátečním úrazu odstavena překontroluje ji zástupce dodavatelské firmy.

První úraz se na adrenalinové atrakci stal přímo v den otevření sjezdu. Tehdy si zlomil nohu devětatřicetiletý muž z Českého Těšína. Ihned po nehodě byla atrakce znovu uzavřena a provozovatel požádal firmu, která ji postavila, aby ověřila její bezpečnost a dojezdovou rychlost.

Jízda na vlastní riziko

Bezpečnost jízdy na téměř 250 metrů dlouhém laně má zajistit zavěšená kladka a dvě karabiny, kterými si člověk reguluje rychlost jízdy. "Před jízdou člověka poučíme, kde přesně má karabiny držet a kdy začít brzdit.

Než vystoupá na startovní plošinu ve výšce tří metrů, podepíše prohlášení, že může vykonávat adrenalinové sporty a jede na laně na vlastní riziko," vysvětlil už po prvním úrazu provozovatel sportovního areálu.