Nákup digitální technologie, která by v promítací kabině nahradila klasické kotouče, by se měl podle vedení obecního úřadu dořešit v nejbližších dnech, takže by se první film mohl promítnout už v březnu.

„Tato zmiňovaná varianta však nebude znamenat úplnou digitalizaci kina v tom smyslu, že bychom mohli hrát nejnovější filmy ihned po jejich uvedení. Byli bychom totiž svázání nejen vysokými investičními náklady v řádech milionů korun, ale i vysokými cenami vstupenek, které by zbytečně přesahovaly sto korun. Proto jsme přistoupili zatím ke střední cestě, kdy investiční náklady budou řádově desetinové, takže budeme moci promítat všechny filmy přibližně tři až čtyři měsíce po premiéře při stanovení ceny vstupného na úrovni padesáti korun, což vlastně odpovídá stavu před uzavřením kina před několika lety," vysvětlil místostarosta Palkovic David Kula s tím, že přesné datum zahájení promítání bude teprve upřesněno. „To se týká i programu, na které filmy se mohou zájemci těšit. Plně věřím, že se poté kino znovu stane plnohodnotným kulturním centrem obce, kde se budou občané moci hojně scházet nejen na filmová představení," dodal „druhý muž obce" David Kula.

Do zmíněného kina bude chodit se svou rodinou i Milan Marek z Frýdlantu nad Ostravicí. „V Palkovicích máme totiž rodinu. Pokud bude platit to, že se tu budou promítat filmy a pohádky za poloviční ceny, budeme tady o víkendech chodit velmi rádi," uzavřel Milan Marek.